سوالات متداول

چه کالاها یا خدماتی در جمابن قابل عرضه است؟
جمابن، بستری را مهیا ساخته تا در آن بتوان همه کسب و کارها را پوشش داد؛ هم آن‌هایی را که محصولاتی برای ارائه و فروش تولید می‌کنند و هم کسب و کارها و صاحبان مشاغلی را که به صورت حضوری خدمات‌شان را ارائه می‌دهند.
چه اقداماتی برای ثبت کالا و خدمات در جمابن باید انجام داد؟
بابت ثبت کالا و محصولات خود، حتما ابتدا راهنمای موجود در صفحه آموزش را مطالعه فرمایید؛ راهنما را از اینجا مشاهده کنید.
آیا برای فعالیت در جمابن نیاز به اخذ مجوز خاصی است؟
خیر. با توجه به این‌که جمابن، پلتفرمی آنلاین است، این قابلیت را برای همه اشخاص حقیقی و حقوقی فراهم آورده تا در چارچوب‌های تعیین‌شده جمابن و به صورت قانونی فعالیت کنند. حتی افرادی که صاحب مشاغل خانگی هستند در جمابن جایگاهی خاص دارند و می‌توانند فعالیت اقتصادی خود را پیگیری کنند.
وجه تمایز جمابن با سامانه‌های فروش نظیر آن چیست؟
جمابن خلاف دیگر پلتفرم‌ها، فروشنده‌ها را مخفی نمی‌کند، بلکه شما می‌توانید همه ارائه‌دهندگان خدمات و فروشگاه‌های آنلاینی را که در نزدیکیِ شما با کالاها و خدماتِ تخفیف‌دار فعالیت می‌کنند روی نقشه مشاهده کرده و حتی بابت کسب خدمات و خرید حضوری به آن‌ها مراجعه کنید. جمابن نسب به پلتفرم‌های موجود در کسب‌وکارهای اینترنتی، از فروشنده‌ها و عرضه‌کنندگان خدمات، هیچ‌گونه حق عضویتی دریافت نمی‌کند و عضویت و فعالیت در سایت رایگان است. هم‌چنین جمابن نسبت به دیگر پلتفرم‌های موجود، درصد کم‌تری از فروشنده بابت فروش کسر می‌کند. اما مهم‌ترین مزیت جمابن نسبت به دیگر پلتفرم‌ها، شیوه جدید بازاریابی محصولات و تبلیغات آن است که به‌زودی در این باره مفصل خواهید شنید.
کیفیت کالا در جمابن چگونه کنترل می‌شود؟
در جمابن، فرآیند ارسال محصول و مرسوله بر عهده فروشنده است؛ در واقع این فروشنده است که مسوول تضمین کیفیت کالاست اما جمابن در راستای حفظ حقوق خریداران محترم، تا زمان اعلام رضایت از خرید توسط خریدار، هیچ‌گونه تسویه حسابی [مطابق با شرایط اعلامی در قرارداد] با فروشنده انجام نخواهد داد.
کیفیت کالا در جمابن چگونه کنترل می‌شود؟
در جمابن، فرآیند ارسال محصول و مرسوله بر عهده فروشنده است؛ در واقع این فروشنده است که مسوول تضمین کیفیت کالاست اما جمابن در راستای حفظ حقوق خریداران محترم، تا زمان اعلام رضایت از خرید توسط خریدار، هیچ‌گونه تسویه حسابی [مطابق با شرایط اعلامی در قرارداد] با فروشنده انجام نخواهد داد.
موجودی کالا از طرف فروشنده چگونه به‌روزرسانی می‌شود؟
فروشنده‌ها موظف هستند همواره موجودی کالاهای خود را در سایت به‌روزرسانی کنند. در غیر این صورت، طبق قوانین مندرج در کارتابل فروشنده، برخورد لازم با آن‌ها صورت می‌پذیرد.
چه مدت‌زمانی طول می‌کشد تا محصول را دریافت کنیم؟
گاهی محصولات با توجه به اعلام فروشنده در سایت، ممکن پس از طی مدت‌زمانی بیش از مدت‌زمان پنج‌روزه مرسوم در تحویل مرسوله پستی به دست مشتری برسد اما اگر محصول آماده باشد، حداکثر همان پنج روز طول خواهد کشید.
چگونه باید فرآیند عودت کالا یا محصول را آغاز کنم؟
بابت عودت کالا به محض آگاهی از مشکل یا تاییدنشدنِ محصول دریافتی، بسته‌بندی و محصول فوق را به همان شکل نزد خود امانت نگه دارید و بلافاصله با بخش پشتیبانی و عودت محصولات سایت ارتباط بگیرید تا همکاران درباره چگونگی طی‌کردن مراحل عودت، شما را راهنمایی کنند. برای دسترسی به بخش پشتیبانی از این بخش شماره‌ها و راه‌های ارتباطی را بیابید.
آیا کدهای تخفیف که هنگام خرید محصول استفاده کرده‌ایم پس از عودت کالا به حساب من منظور خواهد شد؟
خیر. کدهای تخفیف یک بار پس از استفاده از بین خواهند رفت و دوباره قابلیت استفاده ندارند.
جمابن چه میزان درصد از فروشنده اخذ می‌کند؟
جمابن مطابق با جدول اعلامی که از این‌جا در دسترس شماست با فروشنده‌ها رفتار می‌کند.
آیا می‌توانم سفارشم را لغو کنم؟
لغو سفارش تا زمانی مقدور است که فروشنده ارسال محصول و خرید را تایید نکرده باشد. پس از آن اما می‌توانید با بخش پشتیبانی ارتباط برقرار کنید تا از راهکار ممکن اطلاع یابید.
اگر فروشنده در زمان مشخص پاسخ نداد چه اقدامی باید انجام دهیم؟
مدت‌زمان مشخصی برای فروشنده ها در سایت در نظر گرفته شده تا طی همین مدت، درباره سفارش ثبت‌شده اقدام کنند. چنان‌چه در بازه زمانی مشخص‌شده، پاسخ لازم دریافت نشود، خرید لغو و مبلغ پرداختی به حساب شما بازگشت داده خواهد شد.
چطور باید سفارش را پیگیری کنیم؟
شما می‌توانید وارد پنل کاربری (میز کار) خود شده و از قسمت «خریدهای من»، تازه‌ترین وضعیت خرید و سفارش را بررسی کنید.
اگر فروشنده در زمان مشخص پاسخ نداد چه اقدامی باید انجام دهیم؟
مدت‌زمان مشخصی برای فروشنده ها در سایت در نظر گرفته شده تا طی همین مدت، درباره سفارش ثبت‌شده اقدام کنند. چنان‌چه در بازه زمانی مشخص‌شده، پاسخ لازم دریافت نشود، خرید لغو و مبلغ پرداختی به حساب شما بازگشت داده خواهد شد.
چطور می توانیم در جمابن کسب درآمد کنیم؟
جمابن، راه‌های مختلفی را بابت درآمدزایی به شما پیشنهاد می‌دهد. یکی از آن راه‌ها، معرفی کسب و کارها به سایت است؛ شما می‌توانید در میز کار خود، گزینه همکاری در فروش را کلیک کرده و لینک اختصاصی برای معرفیِ دیگران دریافت کنید. چنان‌چه این لینک و آدرس اختصاصی را به هر طریق به دوستان خود برسانید و آن‌ها از آن طریق در سایت عضو شده و محصول‌شان را بفروشند با خدمات‌شان را ارائه کنند، شما پورسانت دریافت خواهید کرد. به‌زودی قابلیتی دیگر نیز برای درآمدزایی در سایت مهیا خواهد شد که در این باره خواهیم گفت.
اگر محصول خریداری‌شده، موجود نبود چه اتفاقی برای خریدمان رخ خواهد داد؟
سفارش شما در آن خرید لغو و مبلغ خرید به حساب شما عودت داده می‌شود. از سویی، فروشنده به دلیل اطلاع‌رسانی نامناسب بابت کالا یا خدماتش، با امتیاز منفی و هم‌چنین جریمه مواجه خواهد شد.
آیا مشاغل خانگی و فاقد جواز کسب هم می‌توانند در جمابن، فروشنده باشند؟
در پلتفرم جمابن همه افراد و اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند بخرند و بفروشند. مثلا خانم‌های خانه‌دار که آثار هنری دستی تولید می‌کنند و محل کسبی بابت فروش و عرضه ندارند، در جمابن می‌توانند اثرشان را بفروشند.
آیا جمابن برای درج قیمت ضوابطی دارد؟
جمابن معتقد است که بهترین قیمت‌ها را باید به خریداران عرضه کند، بنابراین کمیسیون‌های دریافتی خود را به حدقل رسانده تا فروشنده بتواند با قیمت مناسب‌تری محصولات خود را به فروش برساند. از سوی دیگر، جمابن به دلیل ایجاد انگیزه همواره تخفیف‌هایی را برای خریداران در نظر می‌گیرد. از این رو همه محصولاتِ سایت باید با تخفیف ارائه شوند. بنابراین، قیمت‌های ارائه‌شده در سایت، همواره از قیمت‌های درج‌شده روی بسته‌بندی محصولات پایین‌تر است.
آیا می‌توانیم محصولات‌مان را هم در قسمت «شگفت‌انگیز» و هم در بخش «ویترین تازه‌ترین‌ها» به نمایش بگذاریم و به فروش برسانیم؟
شما می‌توانید در هر دوی این بخش‌ها محصول خود را به نمایش بگذارید اما دقت داشته باشید درج آگهی در بخش «شگفت‌انگیز» با محدودیت روزانه مواجه است.
چگونه می‌توانیم از جمابن تبلیغات اسلایدی و... بخواهیم؟
بابت انجام تبلیغات خاص اسلایدی که با طراحی گروه جمابن انجام می‌شود، باید از بخش پشتیانی اطلاعات لازم را دریافت کنید. برای ارتباط با بخش پشتیبانی این‌جا کلیک کنید.
چطور می‌توانیم درآمدهای‌مان را از جمابن دریافت کنیم؟
در بخش میز کار روی گزینه امور مالی کلیک کنید و از آن طریق، ابتدا شماره شبای متعلق به خود را ثبت بفرمایید. سپس میزان مبلغ مد نظر خود را بابت آزادسازی وارد و درخواست خود را ثبت کنید. کارشناسان بلافاصله بررسی کرده و در مدت 48 ساعت کاری مبلغ را به حساب شما واریز خواهند می‌کنند.